حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در اجتماع پر شکوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی و اقتدار ملت را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند و با تأکید بر حمایت قطعی از دولت و مسؤلان افزودند: در بحث هسته ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یک قدم عقب نشینی نشود...

دیدار پنجاه هزار فرمانده بسیج سراسر كشور با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در اجتماع پر شكوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبكارانه و حق ناپذیر استكبار جهانی و در رأس آن آمریكا، ایستادگی و اقتدار ملت را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند و با تأكید بر حمایت قطعی از دولت و مسؤلان افزودند: در بحث هسته ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یك قدم عقب نشینی نشود.
حضرت آیت الله خامنه ای در این اجتماع عظیم، بسیج را مظهر عظمت ملت ایران و نیروی كارآمد درونی كشور دانستند و تاكید كردند: بسیج، برای دوستان نظام و انقلاب و كشور، مایه خرسندی و امید و اعتماد، و برای بدخواهان و دشمنان و كینه ورزان نظام اسلامی، مایه بیم و هراس است.
ایشان با اشاره به تقارن هفته بسیج با ایام حماسه ی بزرگ زینب كبری سلام الله علیها افزودند: حماسه زینبی، مكمل حماسه عاشورا است و به یك معنا حماسه حضرت زینب سلام الله علیها، احیاء كننده و نگهدارنده حماسه عاشورا شد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه عظمت كار حضرت زینب سلام الله علیها فقط قابل سنجش و مقایسه با حماسه عاشورا است، خاطر نشان كردند: این بانوی بزرگ اسلام و بشریت همچون قله ی سرافراز و استواری در برابر همه مصیبت ها و حوادث تلخ ایستاد و به یك الگو و پیشوای جاودانه مبدل شد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان پولادین و قاطعانه و در عین حال روان حضرت زینب سلام الله علیها در برابر مردم كوفه و همچنین در دربار ابن زیاد و دربار یزید تاكید كردند: آن بانوی بزرگ مجسمه عزت بود، همچنانكه حضرت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا بود.
ایشان، نتیجه ایستادگی حضرت زینب سلام الله علیها را، بوجود آمدن جریانی در طول تاریخ برای چگونگی حركت و ایستادگی در مسیر حق دانستند و خاطر نشان كردند: باید الگوی حركت ما و جهت گیری آن، همواره زینبی و هدف نیز عزت اسلام و جامعه اسلامی و عزت انسان باشد.
رهبر انقلاب اسلامی عامل اصلی بوجود آمدن چنین روحیه ای در حضرت زینب سلام الله علیها و سایر اولیا و انبیاء و مومنین را برخورد صادقانه با عهد و پیمان الهی بیان كردند و گفتند: قرآن كریم، این صدق را هم برای پیامبران عظام الهی و اولیاء و هم برای مومنین و مردم معمولی لازم می داند و همه ما باید در مقابل عهدی كه با خدا داریم پاسخگو باشیم.
حضرت آیت الله خامنه ای تاكید كردند: بر اساس نص صریح قرآن، این عهد، ایستادگی در مواجهه با دشمن در نبرد نظامی، سیاسی و اقتصادی و پشت نكردن به دشمن، است.
ایشان گفتند: بر اساس این عهد، هر جا كه صحنه زورآزمایی است، باید در مقابل دشمن ایستاد و باید عزم و اراده مومنین بر اراده دشمن غلبه پیدا كند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این بخش از سخنان خود به تعبیر "نرمش قهرمانانه" كه چندی پیش بكار بردند، اشاره كردند و گفتند: عده ای، "نرمش قهرمانانه" را دست كشیدن از اصول و آرمان های نظام اسلامی تعبیر كردند و برخی دشمنان نیز برهمین اساس، مدعی عقب نشینی نظام اسلامی از اصول شدند درحالی‌كه این برداشت ها، خلاف واقع و بدفهمی است.
رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: نرمش قهرمانانه به معنای مانور هنرمندانه و استفاده از شیوه های متنوع برای دستیابی به اهداف و آرمانهای گوناگون نظام اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهداف گوناگون نظام اسلامی برای پیشرفت و ایجاد تمدن عظیم اسلامی افزودند: این اهداف بصورت مرحله به مرحله و قطعه، قطعه است كه راهنمایان و هادیان و متفكران و مسئولان، این مراحل را قطعه گذاری می كنند و سپس حركت جمعی شروع می شود.
ایشان خاطر نشان كردند: این، نظامِ صحیح حركت منطقی برای پیشرفت نظام اسلامی است كه همه فعالان عرصه سیاست و مدیران كلان كشور و همچنین فعالان عرصه بسیج باید آن را مد نظر داشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس چند سوال مطرح كردند: آیا تاكید نظام اسلامی بر پیشرفت به معنای جنگ طلبی نظام اسلامی است؟ آیا نظام اسلامی می خواهد با همه ملت های جهان و دولت ها، چالش داشته باشد؟ همانگونه كه برخی اوقات از دهان برخی دشمنان ملت ایران، از جمله از دهان نحسِ نجسِ سگ ِهار ِ منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: این ادعای دشمن، نقطه مقابل دیدگاه و روش اسلامی است زیرا هدف نظام اسلامی بر اساس درسی كه از اسلام و قرآن و پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام گرفته شده، عدالت و احسان و نیكی به همه ملت ها است.
ایشان تاكید كردند: تهدید واقعی جهان، نیروهای شرآفرین دنیا از جمله رژیم جعلی اسراییل و حامیان آن هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نظام اسلامی همواره خواهان محبت و خدمت به همه انسان ها و روابط دوستانه با ملت ها است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: نظام اسلامی حتی با ملت آمریكا هیچ دشمنی ندارد، اگرچه دولت آمریكا، نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی، مستكبر و دشمن و بدخواه و كینه ورز است.
ایشان تاكید كردند: آنچه كه نقطه مقابل نظام اسلامی است و نظام اسلامی با آن مقابله دارد، استكبار است.
حضرت آیت الله خامنه ای پس از تاكید بر این واقعیت، سخنان خود را در جمع دهها هزار فرمانده بسیجی با تبیین ویژگی های تاریخی استكبار و نمودهای آنها در دوران كنونی ادامه دادند.
رهبر انقلاب، استكبار را واژه ای قرآنی خواندند و افزودند: استخوان بندی استكبار در طول تاریخ، ثابت، اما روشهای آن متفاوت و متغیر بوده است.
ایشان با تاكید بر مخالفت با هر گونه برخورد غیر خردمندانه در هر عرصه ای خاطر نشان كردند: باید در همه زمینه ها از جمله مخالفت و مبارزه با استكبار با برنامه ریزی و درایت و حكمت عمل كرد.
رهبر انقلاب برای تحقق برخورد مدبرانه و خردمندانه با نظام استكبار، شناخت "خصوصیات، عملكرد و جهت گیریهای نظام استكباری" را ضروری برشمردند و افزودند: بدون شناخت و درك صحیح خصوصیات نظام سلطه، برنامه ریزی حكیمانه برای مقابله با آن امكان پذیر نیست.
ایشان در تبیین خصوصیات رفتار نظام استكباری، بر یك ویژگی اصلی یعنی خود برتر بینی تمركز كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند وقتی یك كشور یا یك نظام بین المللی، خود را اصل، محور و برتر بداند معادلات خطرناكی در تعاملات جهانی بوجود می آید.
رهبر انقلاب، قائل شدن حق مداخله در امور دیگر كشورها، تحمیل ارزشهای مورد نظر به دیگر ملتها و ادعای مدیریت جهانی را از جمله پیامدهای خودبرتر بینیِ مطلقِ نظام سلطه دانستند و افزودند: دولمتردان آمریكایی جوری حرف می زنند كه انگار صاحب اختیار ملتها و مالك جهان و منطقه هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای، حق ناپذیری را از دیگر تبعاتی دانستند كه ویژگی خودبرتر بینی استكبار بدنبال می آورد.
ایشان با اشاره به مقاومت استكبار و امریكایی ها در مقابل حقوق ملتها افزودند: بحث هسته ای ایران نمونه ای روشن از مخالفت سلطه گران در مقابل حقوق ملتهاست.
رهبر انقلاب خاطر نشان كردند: هر انسان و یا كشور اهل منطق و استدلال در مقابل حرف حق، تسلیم است اما استكبار حرف حق و حقوق روشن دیگران را نمی پذیرد و برای پایمال كردن این حقوق تلاش می كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، مجاز دانستن جنایت نسبت به ملتها را از دیگر ویژگی‌های استكبار برشمردند و افزودند: نظام سلطه برای ملتها و انسانهایی كه تابع و تسلیم آنها نیستند هیچ ارزشی قائل نیست و هر جنایتی را در حق آنها مجاز می داند.
ایشان در تشریح برخی از مثالهای بی پایانی كه در این زمینه وجود دارد به برخورد مشمئز كننده مستكبرین با بومیان آمریكایی، جنایات انگلیسی ها در حق بومیان استرالیایی و بردگی سیاهان آفریقا بدست امریكایی ها اشاره كردند.
رهبر انقلاب، استفاده امریكایی ها از بمب اتمی در ژاپن را از دیگر نمونه های جنایات معاصر استكبار خواندند و خاطر نشان كردند: در دنیا فقط دو بار از بمب اتم استفاده شده كه هر دو بار نیز آمریكایی ها آن را در حق مردم ژاپن انجام داده اند اما برغم این جنایت اكنون خود را متولی مسئله اتمی در دنیا می خوانند.
رهبر انقلاب كشتار و شكنجه مردم در ویتنام، عراق، پاكستان و افغانستان را یادآور شدند وافزودند: شكنجه های نفرت آور در گوانتانامو و ابوغریب هچیگاه از یاد ملتها نمی رود.
حضرت آیت الله خامنه ای در چارچوب ضرورت شناخت ویژگیهای استكبار برای برخورد خردمندانه با نظام سلطه، به ویژگی دیگر سلطه گران یعنی فریب گری و نفاق پرداختند.
ایشان خاطرنشان كردند: پوشاندن لباس خدمت به جنایت، از شیوه های رایج مستكبران است.
رهبر انقلاب در اثبات این واقعیت به توجیه حمله اتمی به ژاپن در تبلیغات امریكایی ها اشاره كردند و افزودند: امریكایی ها می گویند اگر 200 هزار نفر در حمله اتمی به هیروشیما و ناكازاكی كشته نمی شدند جنگ جهانی دوم پایان نمی یافت و جامعه بشری باید 2 میلیون كشته دیگر را تحمل می كرد بنابراین امریكا در حمله به ژاپن، در واقع به بشریت خدمت كرده است!
ایشان افزودند: این دروغ عجیب و فریب كاری بزرگ در حالی تكرار می شود كه براساس اسناد موجود چند ماه قبل از جنایت اتمی امریكا در ژاپن، هیتلر یعنی ركن اصلی جنگ جهانی دوم خودكشی كرده بود. موسولینی یعنی ركن دیگر جنگ جهانی نیز قبل از این حمله دستگیر شده بود و ژاپنی ها هم از دو ماه قبل برای تسلیم شدن اعلام آمادگی كرده بودند.
رهبر انقلاب در تبیین علت واقعی حمله اتمی امریكا به ژاپن خاطر نشان كردند واقعیت آن است كه امریكایی ها می خواستند سلاح جدیدشان یعنی بمب اتم را در یك میدان واقعی آزمایش كنند كه این كار را با كشتار مردم بی گناه هیروشیما وناكازاكی انجام دادند اما اكنون در تبلیغات خود، به این جنایت لباس خدمت می پوشانند.
حضرت آیت الهی خامنه ای برخورد منافقانه در ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را یك نمونه دیگر از فریبكاری‌های نظام استكبار دانستد.
ایشان خاطر نشان كردند: رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریكایی بارها استفاده از سلاح شیمایی را خط قرمز خود اعلام كردند اما همین رژیم آمریكا با حملات شیمیایی صدام به ملت ایران، نه تنها مخالفت نكرد بلكه حداقل پانصد تن ماده شیمیایی بسیار خطرناك در اختیار صدام قرار داد كه دیكتاتور بغداد با استفاده از آن، گاز خردل تولید و مدافعان غیور ایران را هدف قرار داد.
ایشان، كشتار قریب به 300 مسافر در حمله ناو آمریكا به هواپیمای مسافربری ایران و حمایت بی‌دریغ اطلاعاتی از صدام را از دیگر جنایات رژیم آمریكا خواندند و افزودند: جنگ افروزی، و اختلاف افكنی از دیگر خصوصیات نظام استكبار است.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقابله جبهه حق و جبهه استكبار در تمام طول تاریخ این سؤال مبنایی را مطرح كردند كه علت واقعی توطئه چینی استكبار در قبال جمهوری اسلامی چیست؟
رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال، به عامل اصلی شكل گیری انقلاب اسلامی استناد كردند و افزودند: انقلاب ملت بزرگ ایران، و نظام منتخب این ملت اساسا در اعتراض به استكبار و عوامل آن شكل گرفته و رشد یافته است بنابراین استكبار با توجه به خصوصیات یادشده، اصولاً قادر نیست این نظام را تحمل كند مگر اینكه از شكست آن مأیوس شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با توجه به ضرورت مأیوس شدن دشمن، به عنوان اصلی ترین عامل بازدارنده استكبار از ادامه توطئه علیه ملت ایران، تأكید كردند: آحاد ملت ایران، جوانان و همه كسانی كه به هر دلیل حتی غیر اسلامی، به میهن و خاكشان عقیده دارند باید كاری كنند كه در دل دشمن یأس بوجود آید و از ادامه توطئه ها مأیوس شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به استمرار دشمنی همه ی رؤسای جمهور آمریكا از اول انقلاب تاكنون، خاطر نشان كردند: تحریك قومیتها، تدارك كودتا، تحریك صدام و كمك بی پایان به عراق، تحریم و انواع فشارهای دیگر، نشانه دشمنی مداوم آمریكا با ملتی است كه سی و پنج سال پیش در منطقه حساس غرب آسیا، حركتی مستقل را آغاز كرد و با وجود همه دشمنی ها، به رشد خود ادامه داد و به الگوی ملتهای منطقه تبدیل شد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش آفرینی رییس جمهور فعلی امریكا در فتنه 88 افزودند: در آن زمان یكی از شبكه های اجتماعی كه می توانست به فتنه گران كمك كند احتیاج به تعمیر داشت اما همین دولت امریكا مانع از توقف فعالیتهای آن شد.
ایشان افزودند: آنها در این خیال خام و احمقانه بودند كه شبكه های اجتماعی و توئیتر و فیس بوك می توانند نظام اسلامی را بربیاندازند به همین علت، همه امكات خود را به خط كردند.
رهبر انقلاب تحریم ها را از دیگر روشها و ابزارهای دشمن برای شكست ملت ایران دانستند و تاكید كردند: مشكل آنها این است كه این ملت و ایمان و همبستگی او را نشناخته اند و از خطاها و شكستهای گذشته درس نمی گیرند.
حضرت آیت الهه خامنه ای با استناد به بیان دائم ملت و نظام اسلامی در 35 سال اخیر خاطر نشان كردند: همه موفقیتهای ما و شكستهای استكبار نشان می دهد كه اقتدار و ایستادگی تنها راه برطرف كردن مزاحمتهای دشمن و عقب زدن اوست و ملت این مسئله را بخوبی می داند.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاكرات هسته ای و مباحث پیرامون ان اشاره كردند و گفتند: من بر حمایت از دولت و مسئولان داخلی و مسئولانی كه اجرای مذاكرات را بعهده دارند، اصرار دارم زیرا حمایت از همه دولت ها را وظیفه خود می دانم.
ایشان افزودند: من چندین سال، مسئولیت اجرایی را بعهده داشتم و سنگینی و سختی كار اجرایی را حس كرده ام و می دانم كه مسئولان اجرایی نیازمند كمك و حمایت هستند، بنابراین حمایت من از دولت و مسئولان قطعی است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: البته، از طرف دیگر، من بر تثبیت حقوق ملت ایران از جمله حق هسته ای نیز تاكید دارم و اصرار دارم كه نباید از حقوق ملت ایران، حتی یك قدم، عقب نشینی شود.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: من در جزییات مذاكرات مداخله نمی كنم اما خطوط قرمزی وجود دارد كه باید رعایت شوند و مسئولان هم موظف به رعایت این خطوط قرمز هستند و نباید از فضاسازی ها و تهدیدهای دشمن هم به خود هراسی راه دهند.
ایشان، علت اصلی تحریم ها برضد ملت ایران را، كینه ورزی استكباریِ امریكا دانستند و افزودند: كینه امریكا برضد ملت ایران همچون كینه شتری است و هدف آنها از فشارها این است كه شاید ملت تسلیم شود اما اشتباه می كنند زیرا ملت ایران، با فشار، تسلیم هیچكس نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: به فضل و توفیق الهی، ملت ایران فشارها را تحمل و آن را تبدیل به فرصت خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی نقاط ضعف در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های اقتصادی كشور و توهم دشمن برای رخنه از طریق این نقاط ضعف، گفتند: برخلاف توهم دشمن، این فشارها، فرصتی خواهد بود كه ما نقاط ضعف خود را برطرف كنیم.
ایشان تاكید كردند: تحریم ها كارساز نخواهد بود و خودِ آمریكایی ها هم به این موضوع پی برده اند زیرا همواره در كنار تحریم، تهدید نظامی را نیز بكار می برند و این نشان می دهد كه تحریم ها، هدف آنها را برآورده نمی كند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: البته تهدید نظامی هم كه پی در پی رییس جمهور و دیگر مسئولان امریكایی برزبان می آورند، اقدامی مشمئز كننده و نفرت انگیز است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: رییس جمهور امریكا و دیگر مقامات این كشور، بجای تهدید نظامی ملت ایران، فكری به حال اقتصاد ویران شده و قرض های خود بكنند. بروند فكری كنند تا دولت آمریكا برای بیش از دوهفته تعطیل نشود.
ایشان تاكید كردند: ملت ایران به همه ملت های دنیا احترام می گذارد اما برخورد ملت ایران با متعرض، برخورد پشیمان كننده خواهد بود و آنچنان سیلی به متعرض خواهد زد كه هرگز فراموش نكند.
رهبر انقلاب اسلامی موظف بودن مقامات آمریكایی را به بیان سخنانی كه موجب رضایت شبكه سرمایه داری صهیونیستی شود، مایه وهن و ذلت و بی آبرویی آنها برشمردند و خاطر نشان كردند: رژیم صهیونیستی محكوم به زوال است زیرا این رژیمِ مفلوك بر اساس زور و تحمیل بوجود آمده و هیچ پدیده تحمیلی قابل دوام نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای با اظهار تاسف از تملق گویی برخی دولت های اروپایی در مقابل صهیونیست هایی كه درواقع انسان نیستند، افزودند: در دوره ای، ملت فرانسه بعلت ایستادگی رییس جمهور این كشور در مقابل انگلیس و آمریكا، اعتبار سیاسی كسب كرد اما اكنون دولتمردان فرانسوی نه فقط در مقابل امریكا بلكه در مقابل رژیم نحسِ نجسِ صهیونیستی نیز اظهار خواری و كوچكی می كنند كه مایه سرشكستگی ملت فرانسه است كه خودشان باید برای آن علاجی پیدا كنند.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان معنای حقیقی بسیج را حضور متن مردم در عرصه های مختلف دانستند و تاكید كردند: این یك اصل مسلم و بدون تردید است كه هرجا مردم در صحنه باشند و وحدت و همبستگی داشته باشند پیروزی قطعی است.
ایشان بسیج را مظهری از همین حضور مبارك خواندند و خاطر نشان كردند: بسیج در همه مراحل و دورانها امتحان صداقت خود را به خوبی پس داده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: هركس كه به ارزشهای اسلام پایبند است و برای زحمات، مجاهدتها و خدمات بسیج، احترام قائل است، بسیجی به شمار می رود چه عضو مجموعه و سازمان بسیج باشد چه نباشد.
ایشان توانایی های بسیج را، كارگشای عرصه های مختلف خواندند و با اشاره به حضور قشرهای مختلف مردم و چهره های برجسته علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی در این مجموعه افزودند: توانایی های بسیج باید همچنان رشد و ارتقا یابد.
رهبر انقلاب، پایبندی به «الزامات اخلاقی، عملی و اجتماعی» را زمینه ساز رشد و تعالی مستمر بسیج برشمردند و افزودند: تقویت صبر و گذشت و تواضع، افزایش ظرفیتهای درونی، داشتن جنبه، برخورد با محبت با مردم، و تعامل صحیح با محیط و جامعه و تلاش بی وقفه برای خدمت از جمله الزاماتی است كه می تواند مجموعه بسیج را در پیشبرد اهداف كشور، از تأثیرگذاری روزافزون برخوردار سازد.
ایشان تأكید كردند: بسیج با این ویژگی ها می تواند مایه استقرار، ثبات و ابهت و افتخار نظام باشد كه بحمدالله هست.
رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، جوان ها را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: بدون هیچ تردیدی، آینده روشن وامید بخش كشور و نظام متعلق به شما است و شما جوانان خواهید توانست كشور و ملت را به اوج توفیق برسانید و الگو و نمونه كامل تمدن نوین اسلامی را تشكیل دهید.
ایشان افزودند: لازمه انجام این وظایف سنگین از جانب جوانان، تقویتِ دین مداری، تقوا، عفت و پاكیزگی روحی و همچنین علم، نشاط كاری، امانت، خدمات اجتماعی و ورزش است.
در ابتدای این مراسم، با فرمان حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده كل قوا و با رمز «محمد رسول الله» دومین مرحله از رزمایش گردانهای بسیج با عنوان «الی بیت المقدس» در 9 استان كشور به طور همزمان آغاز شد.
پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب سردار سرلشكر محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینكه استكبار جهانی پیكاری سخت، وسیع و چندبعدی را علیه انقلاب آغاز كرده است، گفت: استحكام ساخت درونی نظام نیازمند سازماندهی گسترده بسیج مردمی برای حضور در میدان هایی است كه انقلاب و نظام به آن احتیاج دارد.
سرلشكر جعفری با اشاره به بسترسازی مناسب در بسیج برای تحقق فرامین فرمانده كل قوا مجموعه ای از اقدامات صورت گرفته در بسیج در حوزه های مختلف از جمله تشكیل شبكه های صالحین، امر به معروف و نهی از منكر، سازندگی و محرومیت زدایی و كارآفرینی، علمی پژوهشی، نخبگانی و اقشاری و ورزشی را به عنوان زیر ساختهای لازم برای توسعه عناصر قدرت آفرین در ساخت درونی نظام نام برد.
همچنین سردار سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مصتضعفین نیز در سخنانی با اشاره به جهاد همه جانبه پایگاه های مقاومت به عنوان ستون فقرات بسیج گفت: امروز پایگاه های بسیج كانون بیداری و تكیه گاه امن برای مردم هستند.
وی تأكیدكرد: دشمن تمام لشكرهای زر و زور و تزویر و هزاران رسانه را علیه كشور بسیج كند، سوزنی از مسیر ولایت عقب نشینی نخواهیم كرد.
در ابتدای این دیدار همچنین جمعی از بسیجیان حاضر در مراسم برنامه ی «پرچمداران تمدن اسلامی» را اجرا كردند.